JAK ROZPOZNAć NAJLEPSZE DOKUMENTY KOLEKCJONERSKIE - NAJWAżNIEJSZE CECHY

Jak rozpoznać najlepsze dokumenty kolekcjonerskie - najważniejsze cechy

Jak rozpoznać najlepsze dokumenty kolekcjonerskie - najważniejsze cechy

Blog Article

Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest niedługa, ale intensywna. Te najlepsze firmy używają poliwęglanu, graweru laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Niestety, jak w każdej branży, występują producenci którzy usiłują sprzedawać marne podróbki za wysokie ceny. Jak wobec tego rozpoznać autentycznie najwyższej jakości dokument kolekcjonerski?

Najważniejszą i bardzo kluczową cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest tworzywo, z którego zostały wyprodukowane. Jest to dokładnie ten materiał który brzmi „metalowo" kiedy rzuci się dokumenciki na blat biurka. Poliwęglan to taki materiał, który jest twardszy od zwykłego PCV, trudniej się odkształca, mniej podatny na zimno.

Ta technika powoduje, że dane są elementem struktury dokumentu, a nie tylko drukiem na jego powierzchni. Produkty wyprodukowane z PCV są mniej kosztowne, ale ich standard jest znacznie gorsza.

Jak przesuniecie palcem po wierzchu dokumentu - jak wyczuwasz delikatne nierówności w miejscach gdzie są dane, to prawdopodobnie mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Co ciekawsze, pod odpowiednim kątem grawerowane elementy wykazują zazwyczaj subtelnie srebrny odblask, który jest nieosiągalny do osiągnięcia przy wykorzystaniu zwykłego druku. Nadruk UV to taki bajer, który zauważasz tylko pod lampą UV. Żeby sprawdzić istnienie nadruku UV, potrzebna będzie specjalna lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").

dokument kolekcjonerski

Kolejna ważna kwestia! Czasem te wirtualne rzeczy zawierają możliwości których nie posiadają pierwowzory. Te elementy są bardzo znaczące dla solidnego dokumentu kolekcjonerskiego. Profesjonalne dokumenty kolekcjonerskie posiadają elementy, które modyfikują swój kształt w funkcji od kąta widzenia. Premium modele mają również atrapy chipów RFID, które w autentycznych paszportach zawierają dane osobowe. Spójrz się drobnym szczegółom, takim jak mikrodruk, tło dokumentu czy elementy graficzne. W dokumentach najwyższej jakości wszystkie te elementy są czytelne, precyzyjne i idealnie odwzorowane.

Szczególny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim również!), jaki daje efekt 3D. To jeden z bardziej skomplikowanych do wykonania elementów, więc wiele słabych dokumentów kolekcjonerskich albo w ogóle go nie posiada, albo jest on wykonany w metodę podstawowy, bez efektu 3D. Bogactwo opcji sprawia, że selekcja prawidłowego produktu może być nie lada wyzwaniem. Skieruj koncentrację, czy różnorodne elementy dokumentu są ze sobą zharmonizowane, czy też niektóre wydają się włączone "na gwałt" lub różnić się poziomem od reszty. Za bardzo lekkie lub za bardzo szczupłe dokumenty to sygnał, że producent oszczędzał na surowcu.

Profesjonalne firmy proponują dostarczenie fotografii wykonanego dokumentu przed wysyłką. Jak czytamy w tekście analitycznym: "Ekstra plusem jest szansa dostania obrazów wykonanego dokumentu przed przesyłką." Zamawiaj TYLKO od sprzedawców, jacy proponują ci opcję zobaczenia dokumentu przed dostawą! Warto kupić pojedynczy, ale porządny dokument, aniżeli kilka marnej jakości.

Report this page